Hyde wall lamp brown 120cm from PR Home. The Hyde series is a collection of lamps with a slightly extra modern feel, with focus on clean lines and simple shapes. The wall lamp fits perfectly on the sofa and can be adjusted upwards and downwards. The metal screen is also adjustable and has a finish that changes between the colours of light- and dark brown. The inside of the screen is gold coloured.
Buy one or more of the lamps from the Hyde series!
| Info | |
| Color Category | Brown/Bronze |
| Material | Metal |
| Power Max | 25W |
| Height | 120 cm |
| Width | 60 cm |
| Depth | 22 cm |
| Bulbs | 1x25W Not included |
| Materials | |
| Socket | E27 |
| Other | Black textile cable with switch and wall socket. The diameter of the screen is 21 cm. IP20. |
Delivery and Freight.
Free delivery in Sweden for all purchases made over 999kr/95Eur but delivery is available worldwide from 199kr/19Eur and price will be based on the delivery address and size/weight of the package.
If the product is not in stock we will inform the buyer by email within 12 hours of their purchase with the new estimated delivery time.
We provide latest SSL encryption and safe checkout. You are safe with us.
Freightcost for orders below that is 109 kr.