Wakefield 1-ljus medium utomhusvägglampa jord svart/klar 35,7 cm IP44.
Wakefield 1-jus medium utomhusvägglampa från Quoizel-kollektionen från Elstead Lighting kombinerar vackert konst- och hantverksdesign med en touch av vintagecharm.
Som en del av vår speciella kustkollektion är denna vägglykta designad för att tåla väder och vind, vilket ger varaktig hållbarhet utan att kompromissa med stilen.
Den hårda naturen i kustmiljöer utmanar många produkttyper som används utomhus, särskilt utomhusbelysning. För att motverka effekterna av saltlösnings- och UV-skador har vi samlat en samling modeller som uppfyller dessa utmaningar utan kompromisser med designen. Med premiummaterial har dessa serier designats för att stå emot de tuffaste förhållandena samtidigt som de tillför stor stil till platsen.
Dess karakteristiska ram-i-ram-design tillför djup och arkitektoniskt intresse, medan de klara, skumma glaspanelerna skapar ett varmt, texturerat sken. IP44-klassat erbjuder den pålitligt skydd mot fukt och damm, vilket gör den perfekt för utomhusmiljöer. Finns också i små och stora storlekar för att fullända en sammanhållen utomhusbelysning.
| Info | |
| Dimbar | Kompatibel med dimbara lampor |
| Effekt Max | 60W |
| Energiklass | A till E |
| Färgkategori | Svart |
| IP | IP44 |
| Höjd | 35,7 cm |
| Bredd | 22,2 cm |
| Djup | 24,8 cm |
| Ljuskällor | Ingår ej |
| Sockel | E27 |
| Övrigt | Finish: Jordsvart, Vikt: 2,68 kg, Lämplig plats: Exteriör, Garanti: 5 år |
Vid köp för över 999kr levererar vi fraktfritt i hela Sverige.
Visar det sig att varan är slutsåld efter att beställning är lagd, så hör vi av oss inom 12 timmar (vardagar) med nytt datum för leverans.
Eventuella förseningar hos Bring eller DHL kan LampKompaniet.se inte ta ansvar för.
Men vi är mer än gärna villiga att hjälpa till att hitta en lösning på det eventuella problemet som kan uppstå vid en försening.
Vi skickar alla våra paket med eget sändningsnummer vilket gör det möjligt att spåra varje paketet under resans gång.
Läs mer om frakt & leverans här.
REAN SLUTAR OM:
Vi har säkra betalningar och senaste SSL tekniken.
Enkelt att returnera.