Valise liten LED tavelbelysning vintage mässing/ läder 30,5 cm. Valise tavelbslysinng från Alora-kollektionen från Elstead Lighting kombinerar vackert vintagecharm med modern funktionalitet. Inspirerad av elegansen i klassisk lyxbagage har den elegant svart smoking-veganskt läder kombinerat med förfinad vintage mässingsdetaljer. Den frostade akryldiffusorn mjukar upp det integrerade dimmbara LED-ljuset och kastar ett varmt, balanserat sken som förstärker konstverket utan att överrösta det.
Justerbara knogleder gör att du kan rikta ljuset perfekt, vilket säkerställer att dina bilder och porträtt är bäst upplysta. Perfekt för att accentuera konst eller inredning, ger Valise tidlös sofistikering till vilket rum som helst.
Finns också i cognacläder för en varmare, mer klassisk känsla, och erbjuds i medelstora och stora storlekar för att passa olika miljöer. Matchande pendellampor och vägglampor finns också tillgängliga för att skapa ett sömlöst, enhetligt belysningsschema.
| Info | |
| Dimbar | Ja |
| Effekt Max | 10,5W |
| Energiklass | A till E |
| Färgkategori | Svart |
| Färgtemperatur | 2650K |
| Lumen | 475LM |
| Höjd | 19,7 cm |
| Bredd | 30.5 cm |
| Djup | 24,8 cm |
| Ljuskällor | LED ingår |
| Sockel | Integrerad LED |
| Övrigt | Ytbehandling: Vintage messing-/smokingläder, Timmar: 50 000 timmar, Vikt: 1,41 kg, Lämplig plats: Interiör, Garanti: Standard 2-års garanti |
Vid köp för över 999kr levererar vi fraktfritt i hela Sverige.
Visar det sig att varan är slutsåld efter att beställning är lagd, så hör vi av oss inom 12 timmar (vardagar) med nytt datum för leverans.
Eventuella förseningar hos Bring eller DHL kan LampKompaniet.se inte ta ansvar för.
Men vi är mer än gärna villiga att hjälpa till att hitta en lösning på det eventuella problemet som kan uppstå vid en försening.
Vi skickar alla våra paket med eget sändningsnummer vilket gör det möjligt att spåra varje paketet under resans gång.
Läs mer om frakt & leverans här.
Vi har säkra betalningar och senaste SSL tekniken.
Enkelt att returnera.