Diesis PT golvlampa svart 151 cm.
Diesis PT-golvlampan från Ideal Lux förenar elegant modern design och enkel funktionalitet.
Med en längd på 151 cm är dess strömlinjeformade metallram avslutad i en djärv matt svart färg, vilket tillför en samtida, arkitektonisk touch till varje vardagsrum, läshörna eller sovrumshörn.
Lampan är designad för precision och komfort och har en justerbar LED-diffusor som kan roteras eller lutas, vilket gör att du kan rikta ljuset exakt dit du behöver – perfekt för läsning, arbete eller för mjuk omgivningsbelysning.
Dess minimalistiska profil smälter sömlöst in i både moderna och övergångsinteriörer och erbjuder stil utan visuell röra.
För dem som föredrar en varmare, mer lyxig look finns Diesis även i en satin-messingsfinish, vilket ger dig flexibiliteten att matcha din inredning utan ansträngning.
| Info | |
| Effekt Max | 4,5W |
| Energiklass | A till E |
| Färgkategori | Svart |
| Färgtemperatur | 3000 K |
| IP | IP20 |
| Höjd | 151 cm |
| Bredd | 28 cm |
| Djup | 45 cm |
| Ljuskällor | LED ingår |
| Sockel | LED |
| Övrigt | Finish: Svart, Timmar: 20 000 timmar, Lämplig plats: Interiör |
Vid köp för över 999kr levererar vi fraktfritt i hela Sverige.
Visar det sig att varan är slutsåld efter att beställning är lagd, så hör vi av oss inom 12 timmar (vardagar) med nytt datum för leverans.
Eventuella förseningar hos Bring eller DHL kan LampKompaniet.se inte ta ansvar för.
Men vi är mer än gärna villiga att hjälpa till att hitta en lösning på det eventuella problemet som kan uppstå vid en försening.
Vi skickar alla våra paket med eget sändningsnummer vilket gör det möjligt att spåra varje paketet under resans gång.
Läs mer om frakt & leverans här.
Vi har säkra betalningar och senaste SSL tekniken.
Enkelt att returnera.